Ventspilī no 1. aprīļa gaidāmi jauni ūdenssaimniecības tarifi, SPRK aicina paust viedokli

Drukāt
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saņēmusi izvērtēšanai pašvaldības SIA “ŪDEKA” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. SPRK ir uzsākusi tarifu projekta izmaksu vērtēšanu. Tarifus plānots piemērot no 2022. gada 1.aprīļa.

SIA “ŪDEKA” plāno piemērot ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu – 2,05 EUR/m3 (bez PVN) Ventspils pilsētā. Pašlaik SIA “ŪDEKA” piemēro pirms 13 gadiem apstiprināto tarifu – 1,84 EUR/m3 (bez PVN), ko noteicis Ventspils pilsētas sabiedriskais pakalpojumu regulators.

Tarifa pieaugumu galvenokārt ietekmējis sniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu apjomu samazinājums.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus SPRK, kā arī SIA “ŪDEKA”. Priekšlikumus, ieteikumus par tarifu projektu aicināti rakstīt uz sprk@sprk.gov.lv vai udeka@ventspils.lv.

Uzņēmuma aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts SPRK izvērtēšanas laikā var mainīties. SPRK pārbauda izmaksas, kas iekļautas tarifu projektā un pārliecinās, lai ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifos ir iekļautas ekonomiski pamatotas izmaksas. Tas nozīmē, ka apstiprinātie tarifi var atšķirties no tā, ko sākotnēji uzņēmums ir plānojis.

Kopējā tarifu projektu izvērtēšana un lēmumu pieņemšana notiek 120 dienas. Ja tās gaitā ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz to iesniegt. Tajā brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad uzņēmums informāciju ir iesniedzis SPRK.

Plašāk ar tarifu projekta kopsavilkumu aicinām iepazīties SPRK mājaslapā, kā arī papildus interaktīvā veidā – SPRK infografikā.