Turpmāk IIAS lietotāji varēs autorizēties ar dažādiem autentifikācijas veidiem

Drukāt
Atkritumu apglabāšana,
Depozīta sistēma,
Siltumenerģija,
Elektroniskie sakari,
Elektroenerģija,
Dabasgāze,
Pasts,
Ūdenssaimniecība

Informācija SPRK regulējamiem komersantiem


Turpmāk Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) izveidotajā Komersanta informācijas ievades un apstrādes sistēmā (IIAS) tās lietotāji varēs autorizēties ar e-parakstu, e-parakstu mobile, eID un internetbanku autentifikāciju. Ieviestās izmaiņas nodrošinās ērtāku pieslēgšanos sistēmai, kā arī iespēju apliecināt savu e-identitāti.

IIAS lietotājiem līdz šim bija pieejams viens autentifikācijas veids – SPRK piešķirtais lietotājvārds (e-pasta adrese) un noteikumos noteiktā kārtā izveidotā parole. Līdz ar jaunajām izmaiņām pēc reģistrēšanās sistēmā tās lietotājiem vairs nebūs papildus jāatceras parole, ko lietotājs izveidojis, pieslēdzoties IIAS.

IIAS, kas izveidota 2016.gadā ir drošs un ērts veids, kā SPRK regulējamiem komersantiem iesniegt atskaites un dokumentus, kā arī sazināties ar SPRK. Tāpat arī IIAS nodrošina iesniegtās informācijas uzglabāšanu un analītisko apstrādi. IIAS lietotājs ir komersanta pārstāvis, kuram piešķirtas tiesības lietot IIAS atbilstoši statusam. 

Plašāk par IIAS, to, kā kļūt par tās lietotāju, sistēmas lietošanas noteikumiem, rokasgrāmatu un citu noderīgu informāciju iespējams iepazīties SPRK tīmekļvietnē: https://www.sprk.gov.lv/content/iias