SPRK anulē SIA “Jauntukums” licenci siltumenerģijas pārvadei un sadalei

Drukāt
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) nolēma anulēt SIA “Jauntukums” piešķirto licenci siltumenerģijas pārvades un sadales pakalpojuma sniegšanai. Lēmums stājas spēkā š.g. 1. aprīlī.

Šogad 17. martā SIA “Jauntukums” iesniedza SPRK izvērtēšanai iesniegumu ar lūgumu anulēt licenci siltumenerģijas pārvadei un sadalei Tukuma novadā. Komersants nolēmis šādi rīkoties, jo vairs neatbilst regulēšanas kritērijam – lietotājiem nodotais siltumenerģijas apjoms ir mazāks par 5000 MWh.

SPRK pārliecinājās, ka SIA “Jauntukums” trīs gadu vidējais lietotājiem nodotās siltumenerģijas apjoms ir 4865 MWh, nesasniedzot regulēšanas kritēriju.

Izvērtējot iesniegto dokumentāciju, SPRK konstatēja, ka SIA “Jauntukums” vairs nav regulējams komersants siltumenerģijas pārvadē un sadalē, un lēma par licences anulēšanai no 2021. gada 1. aprīļa. Tas nozīmē, ka turpmāk komersants siltumenerģijas pakalpojumus Tukuma novadā nesniegs kā regulēts komersants, kuru darbību uzrauga SPRK.

SIA “Jaunktums” var turpināt sniegt pakalpojumu Tukuma novadā kā neregulēts komersants, kuru darbību turpmāk uzrauga pašvaldība.