SPRK aicina sniegt viedokli par izmaiņām Inčukalna gāzes krātuves regulējumā

Drukāt
Dabasgāze

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izsludinājusi konsultāciju saistībā ar paredzētajam izmaiņām Inčukalna pazemes gāzes krātuves (PGK) lietošanā. Plānots, ka šo izmaiņu rezultātā dabasgāzes tirgotājiem būs iespēja piedalīties vairākās izsolēs līdzšinējo divu vietā, lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku dabasgāzes daudzuma noglabāšanu krātuvē.

“Dabasgāzes tirgotāju vidū arvien pieaug interese pēc dabasgāzes uzglabāšanas pakalpojuma. Lielākoties, tas ir pateicoties dabasgāzes cenu starpībai vasaras un ziemas mēnešos, kas tuvojoties iesūknēšanas sezonas sākumam, ir lielāka par to cenu, par kādu jānoglabā dabasgāze krātuvē. Augstāka uzglabāšanas pakalpojuma pieejamības elastība viennozīmīgi sniedz tirgus dalībniekiem ieguvumus. Šo iemeslu dēļ mēs saskatījām lietderību palielināt izsoļu skaitu,” skaidro SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

Esošais Inčukalna PGK lietošanas regulējums noteic, ka AS “Conexus Baltic Grid” organizē divas izsoles, izsolot grupētās jaudas produktu un divu gadu grupētās jaudas produktu. Viena izsole krātuves operatoram ir jāorganizē ne vēlāk kā līdz attiecīgā gada 15.martam, savukārt otra – ne vēlāk kā otrajā darba dienā pēc attiecīgā gada 21.maija.

Grozījumi noteikumos paredz krātuves operatora pienākumu pēc pirmās izsoles rīkošanas organizēt papildu izsoles līdz attiecīga gada 30. aprīlim, izsolot grupētās jaudas un divu gadu grupētās jaudas produktus, ja provizoriskā krātuves pieejamā jauda nākamajam krātuves ciklam ir vienāda vai lielāka par 5% no krātuves tehniskās jaudas prognozes.

Ar konsultācijas dokumentu iespējams iepazīties SPRK mājaslapā. Priekšlikumus un komentārus par konsultāciju dokumentu projektu lūdzam sniegt līdz šā gada 8. aprīlim, nosūtot tos uz sprk@sprk.gov.lv.