SPRK aicina sniegt viedokli par informācijas iesniegšanas noteikumiem

Drukāt
Depozīta sistēma,
Elektroenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir izstrādājusi grozījumus informācijas iesniegšanas vispārīgos noteikumos. Izmaiņas informācijas sniegšanā attieksies uz AS “Augstsprieguma tīkls” un depozīta sistēmas operatoru. SPRK aicina tirgus dalībniekus sniegt viedokli.

Izmaiņas informācijas iesniegšanas vispārīgos noteikumos ir nepieciešamas, jo veiktas izmaiņas ārējos normatīvajos aktos – Elektroenerģijas tirgus likumā (likumā) un Ministru kabineta Noteikumos par regulējamiem sabiedrisko pakalpojumu veidiem.

Līdz ar izmaiņām regulējumā, kas paredz SPRK turpmāk regulēt arī depozīta sistēmas operatora depozīta sistēmas nodrošināšanas pakalpojumu, SPRK ir precizējusi noteikumos prasības, kas paredz depozīta sistēmas operatoram sniegt SPRK informāciju par valsts nodevu atbilstoši tā iesniegšanas kārtībai.

Vienlaikus pagājušā gada nogalē sekmīgi noslēdzās AS “Latvijas elektriskie tīkli” un AS “Augstsprieguma tīkls” reorganizācija, pievienojot AS “Latvijas elektriskie tīkli” AS “Augstsprieguma tīkls”. Tā rezultātā elektroenerģijas pārvades sistēma ir nonākusi AS “Augstsprieguma tīkls” īpašumā. Atbilstoši Elektroenerģijas tirgus likumam operators nav elektroenerģijas sistēmas īpašnieks. Līdz ar to uz AS “Augstsprieguma tīkls” neattiecas īpašnieka tiesības un pienākumi, tas ir, informācijas sniegšana SPRK par valsts nodevas apmēru. SPRK ir svītrojusi attiecīgos punktus no noteikumu redakcijas.

Plānots, ka noteikumu izmaiņas varētu stāties spēkā līdz 2021. gada 30. aprīlī.

Ar konsultācijas dokumentu aicinām iepazīties SPRK mājaslapā. Priekšlikumus un komentārus par konsultāciju dokumentu projektu lūdzam sniegt līdz šā gada 26. februārim, nosūtot tos uz sprk@sprk.gov.lv.