SPRK aicina elektronisko sakaru operatorus sekot līdzi Rīgas pilsētas būvvaldes plāniem

Drukāt
Elektroniskie sakari

Informācija elektronisko sakaru komersantiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) vērš elektronisko sakaru operatoru uzmanību uz Rīgas pilsētas būvvaldes pieņemto lēmumu veikt patvaļīgi ierīkotu gaisvada tīklu apsekošanu un to demontāžu Rīgas vēsturiskajā centrā. Būvvaldes apsekošanas darbi jau ir uzsākti februārī.

“Mēs savlaicīgi vēršam operatoru uzmanību uz plānotajiem Rīgas pilsētas būvvaldes darbiem, kas var skart regulēto elektronisko sakaru komersantus, kas nodrošina fiksēta interneta pakalpojumu lietotājiem Rīgas centrā, un pietiekami lielu lietotāju skaitu. Ņemot vērā, ka SPRK nevar identificēt tos komersantus, kuri sniedz pakalpojumu lietotājiem tieši Rīgas vēsturiskajā centrā, aicinām visiem elektronisko sakaru komersantiem pievērst uzmanību un sekot līdzi būvvaldes informācijai,” skaidro SPRK Elektronisko sakaru un pasta departamenta direktors Andris Virtmanis.

Gadījumā, ja Rīgas pilsētās būvvalde konstatēs nepilnības normatīvo aktu izpildē, SPRK aicina elektronisko sakaru komersantus tās novērst, lai lietotāji varētu turpināt saņemt nepārtrauktu fiksētā tīkla interneta vai televīzijas pakalpojumu.

Plašāk ar Rīgas domes būvvaldes publisko paziņojumu var iepazīties Rīgas domes mājaslapā. Ar jaunumiem var sekot līdzi Rīgas būvvaldes mājaslapā, tos saņemot savā e-pastā.

SPRK pārraudzībā ir pienākums nodrošināt nepārtrauktu elektronisko sakaru pakalpojuma pieejamību lietotājiem, kā arī uzraudzīt to, lai elektronisko sakaru komersantiem ir iespēja saņemt piekļuvi kabeļa kanalizācijas tīklam. Savukārt par elektronisko sakaru tīkla ierīkošanu un tā atbilstību normatīvajiem aktiem ir atbildīga Rīgas pilsētas būvvalde.