Siltumenerģijas tarifi turpina samazināties arī jūnijā

Drukāt
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un izskatījusi siltumenerģijas gala tarifus sešiem siltumapgādes komersantiem. Vairākās apdzīvotās vietās siltumenerģijas tarifi turpinās samazināties arī jūnijā. Ar š.g. 1.jūniju tie būs zemāki Ķekavā, Limbažos, Umurgas ciemā, Valmierā, Aizkrauklē, Jēkabpilī un Baložos.

“Lai arī apkures sezona ir noslēgusies, māju apsaimniekotāji siltumenerģiju turpina izmantot aukstā ūdens uzsildīšanai, nodrošinot māju iedzīvotājus ar karstā ūdens padevi. Tamdēļ pozitīvi vērtējam siltumenerģijas tarifu samazināšanos arī vasaras mēnešos, ņemot vērā, ka karstā ūdens sagatavošanas maksas aprēķinā piemēro SPRK apstiprinātos siltumenerģijas gala tarifus,” skaidro SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.

SIA “Ķekavas nami” siltumenerģijas tarifs
Ķekavā no š.g. 1.jūnija siltumenerģijas tarifs būs par 54,9% zemāks, un tas būs 94,06 EUR/MWh līdzšinējo 208,59 EUR/MWh vietā. Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties dabasgāzes cenas samazinājumam. Beidzoties iepriekšējam dabasgāzes piegādes līgumam, SIA “Ķekavas nami” izsludināja publisko iepirkumu, noslēdzot jaunu dabasgāzes piegādes līgumu ar zemāku cenu.

SIA “Limbažu siltums” siltumenerģijas tarifs
Limbažos un Umurgas ciemā no š.g. 1.jūnija siltumenerģijas tarifs būs par 20,1% zemāks, un tas būs 79,42 EUR/MWh. Siltumenerģijas tarifa izmaiņas ir saistītas ar šķeldas cenas samazinājumu. Komersants, veicot publisko iepirkumu, noslēdza jaunu šķeldas piegādes līgumu, starp visiem piedāvājumiem izvēloties zemāko piedāvājuma cenu.

SIA “Valmieras ūdens” siltumenerģijas tarifs
No š.g. 1.jūnija siltumenerģijas tarifs Valmierā būs 88,54 EUR/MWh līdzšinējo 90,55 EUR/MWh vietā. Tarifa samazinājums saistīts ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu kritumu. Komersanta tarifā iekļautās iepirktās siltumenerģijas izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 87,3%. Komersants siltumenerģiju iepērk no trim siltumenerģijas ražotājiem, tostarp AS “Valmieras piens”, kurai SPRK apstiprinājusi par 12,7% zemāku siltumenerģijas ražošanas tarifu.

SIA “Aizkraukles siltums” siltumenerģijas tarifs
Ar š.g. 1.jūniju Aizkrauklē siltumenerģijas tarifs būs 77,66 EUR/MWh, līdzšinējo 81,61 EUR/MWh vietā. Tarifs samazinājies, pateicoties dabasgāzes cenas samazinājumam biržā. Ņemot vērā tirgū esošās tendences, komersants pārskatījis dabasgāzes piegādes līgumā noteiktos nosacījumus un cenu.

SIA “Jēkabpils siltums” siltumenerģijas tarifs
Tarifs Jēkabpilī ar š.g. 1.jūniju samazināsies par 8,7%, un tas būs 98,90 EUR/MWh. Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties gan dabasgāzes cenas, gan šķeldas cenas un iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumam.

SIA “Baložu komunālā saimniecība” siltumenerģijas tarifs
Baložos no š.g. 1.jūnija siltumenerģijas tarifs samazināsies par 7,2%, un tas būs 145,24 EUR/MWh. Siltumenerģijas tarifa izmaiņas saistītas ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumu. Komersants siltumenerģiju iepērk no siltumenerģijas ražotāja – SIA “Baložu siltums”, kam SPRK apstiprinājusi par 8,1% zemāku siltumenerģijas ražošanas tarifu.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu visi komersanti iesnieguši laikā no š.g. 21.aprīļa līdz 27.aprīlim. SPRK, izvērtējot komersantu iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Kopumā SPRK (12.05.2023.) izskatīšanā ir vairāk nekā 30 pilno siltumapgādes tarifu projektu. Ar aktuālajiem siltumenerģijas tarifiem var iepazīties SPRK interaktīvajā tarifu kartē.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa.