SIA “Aizkraukles siltums” siltumenerģijas tarifs samazināts par 21%; zemākais tarifs valstī

Drukāt
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas SIA “Aizkraukles siltums” siltumenerģijas tarifos. Aizkrauklē iedzīvotājiem no 1. augusta siltumenerģijas tarifs samazināsies par 21% jeb 9,43 EUR/MWh – 35,45 EUR/MWh (bez PVN).

Siltumenerģijas tarifi samazinājušies, pateicoties dabasgāzes un iepirktās siltumenerģijas cenu samazinājumam.

“Pēc jauno tarifu spēkā stāšanās SIA “Aizkraukles siltums” siltumenerģijas tarifs būs zemākais tarifs valstī. Redzam, ka šogad, pateicoties kurināmā cenu samazinājumam, siltumenerģijas tarifiem ir tendence būtiski samazināties, nodrošinot ieguvumus lietotājiem,” stāsta SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

SIA “Aizkraukles siltums” atļauju pašai noteikt siltumenerģijas tarifus kurināmā un iepirktās siltumenerģijas izmaksu izmaiņu gadījumā saņēma 2020. gada 18. jūnijā.

SPRK 2017. gadā izveidotā pieeja šobrīd ļauj siltumapgādes uzņēmumiem daudz operatīvāk reaģēt uz kurināmā cenu vai iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām. Līdz ar to, reaģējot uz šīm cenu izmaiņām, tarifus ir iespējams koriģēt vairākas reizes gadā, nodrošinot to atbilstību faktiskajām pakalpojuma izmaksām.

Paziņojumu par noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem SIA “Aizkraukles siltums” iesniedza SPRK šā gada 25. jūnijā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.