Rēzeknē no 1. jūnija siltumenerģijas tarifs būs par 17,2% zemāks

Drukāt
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA “Rēzeknes siltumtīkli” zemākus siltumenerģijas tarifus. Šogad no 1. jūnija siltumenerģijas tarifs Rēzeknē būs par 17,2% zemāks – 40,84 EUR/MWh (bez PVN).

Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties zemākiem siltumenerģijas ražošanas tarifiem un zemākai dabasgāzes cenai. SIA “Rēzeknes siltumtīkli” saražo siltumenerģiju divās koģenerācijas stacijās Rēzeknē. Starp 10 lielākajām Latvijas pilsētām Rēzeknē būs otrais zemākais tarifs.

SPRK 2020. gadā ir piešķīrusi SIA “Rēzeknes siltumtīkli” atļauju pašai noteikt siltumenerģijas tarifus, ja mainās iepirktās siltumenerģijas un kurināmā (dabasgāzes un koksaidu granulu) cena. Tas nozīmē, ja iepirktās siltumenerģijas cena un / vai kurināmā cena nākotnē būs zemāka par to, kas iekļauta tarifā, SIA “Rēzeknes siltumtīkli” būs jānosaka zemāks tarifs.

SIA “Rēzeknes siltumtīkli” pašas noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas tarifu aprēķinu iesniedza SPRK 2021.gada 23. aprīlī. SPRK izvērtēja iesniegtos siltumenerģijas tarifus un to pamatojumu, secinot, ka tie atbilst metodikai un ir pamatoti.