Nodevas aprēķina termiņa izmaiņas SPRK noteikumos; SPRK aicina paust viedokli

Drukāt
Atkritumu apglabāšana,
Depozīta sistēma,
Siltumenerģija,
Elektroniskie sakari,
Elektroenerģija,
Dabasgāze,
Pasts,
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) atkārtoti izsludina konsultāciju par informācijas iesniegšanas vispārīgajiem noteikumiem. Noteikumu projektā veikts viens precizējums – mainīts termiņš, kādā regulētiem uzņēmumiem jāsniedz SPRK nodevas aprēķins. SPRK aicina tirgus dalībniekus sniegt viedokli.

SPRK šā gada 4. februāri izsludināja konsultāciju par izmaiņām noteikumos, kas attiecas uz informācijas sniegšanu AS “Augstsprieguma tīkls” un depozīta sistēmas operatoram.

Konsultācijas laikā viedokļi netika saņemti, taču SPRK struktūrvienība, kas veic nodevas administrēšanu rosināja veikt atkārtotu konsultāciju un precizēt nodevas aprēķina iesniegšanas termiņu.

Precizējums noteikumos paredz regulētiem komersantiem iesniegt SPRK nodevas aprēķinu līdz kalendārā gada 15. jūlijam līdzšinēji 15. augusta vietā. Izmaiņas nepieciešamas, lai uzlabotu SPRK budžeta plānošanas procesu. SPRK budžeta ieņēmumu un izdevumu apkopošana noslēdzas 31. jūlijā. SPRK ikgadējā budžeta pieprasījumu sagatavo balstoties uz prognozēm, ko iesniedz Finanšu ministrijā līdz septembra sākumam.

SPRK ieskatā, informācijas saņemšana par nodevas aprēķinu no regulētiem komersantiem vienu mēnesi ātrāk nekā līdz šim, ļautu SPRK sagatavot precīzāku ieņēmumu un izdevumu aprēķinu, kas neradītu komersantiem papildu administratīvo slogu vai apgrūtinājumu. Tas viennozīmīgi uzlabos SPRK ikgadējā budžeta pieprasījuma sagatavošanas un iesniegšanas procesa kvalitāti.

Plānots, ka noteikumu izmaiņas varētu stāties spēkā līdz 2021. gada 15. jūnijam.

Ar konsultācijas dokumentu aicinām iepazīties SPRK mājaslapā. Priekšlikumus un komentārus par konsultāciju dokumentu projektu lūdzam sniegt līdz š.g. 17. maijam, nosūtot tos uz sprk@sprk.gov.lv.