No 1. septembra SIA „Dobeles Eko” siltumenerģijas ražošanas tarifs samazināsies par 44,8%

Drukāt
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas SIA „Dobeles Eko” siltumenerģijas ražošanas tarifos. Šogad 1. septembrī siltumenerģijas ražošanas tarifs būs par 44,8% jeb 13,40 EUR/MWh mazāks – 16,50 EUR/MWh (bez PVN).

Siltumenerģijas ražošanas tarifs 16,50 EUR/MWh (bez PVN) būs spēkā līdz 2021. gada 31. augustam. Savukārt sākot no 2021. gada 1. septembra tas būs 25,13 EUR/MWh (bez PVN). Siltumenerģijas ražošanas tarifs nav gala tarifs lietotājiem.

Siltumenerģijas ražošanas tarifs ir samazinājies, pateicoties šķeldas cenas samazinājumam un neparedzētajiem ieņēmumiem, kas gūti par iepriekšējiem 12 mēnešiem. Tie gūti gan samazinoties kurināmā (šķeldas) cenai, gan pieaugot vidēji svērtajai elektroenerģijas cenai salīdzinājumā ar cenu, kāda iekļauta spēkā esošajā tarifā.

Noteikto (piedāvāto) saražotās siltumenerģijas tarifu aprēķinus un pamatojumu SIA „Dobeles Eko” iesniedza SPRK šā gada 30. jūlijā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) ražošanas tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.