No 1. februāra Valmierā būs jauni siltumenerģijas tarifi

Drukāt
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi AS “Valmieras ūdens” jaunus siltumenerģijas tarifus. Sākot no 2021. gada 1. februāra siltumenerģijas tarifs būs 53,29 EUR/MWh.

Siltumenerģijas tarifs 53,29 EUR/MWh būs spēkā līdz 2021. gada 30. aprīlim, bet sākot no šī gada 1. maija tas būs zemāks – 52,52 EUR/MWh. Jaunais siltumenerģijas tarifs šogad no 1. februāra būs par 9,7% augstāks nekā tas ir šobrīd. Tomēr neskatoties uz tarifa pieaugumu, tas joprojām būs par 4,34 EUR/MWh jeb 7,5% zemāks, salīdzinot ar 2020. gada februārī piemēroto tarifu.

Siltumenerģijas tarifs, salīdzinot ar pašreiz piemērojamo tarifu 48,58 EUR/MWh, ir pieaudzis, jo būtiski mainījušās iepirktās siltumenerģijas izmaksas no AS “Valmieras enerģija”. AS “Valmieras enerģija” siltumenerģijas ražošanas tarifs no šā gada 1. februāra līdz 2021. gada 1. maijam ir par 15,4% augstāks – 36,57 EUR/MWh.

SPRK 2017. gadā piešķīra SIA “Valmieras ūdens” atļauju pašai noteikt siltumenerģijas tarifus iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņu gadījumā. Tas nozīmē, ja iepirktās siltumenerģijas cena ir augstāka par to, kas iekļauta tarifā, uzņēmumam ir tiesības noteikt augstāku siltumenerģijas tarifu.

Ar jaunu siltumenerģijas tarifu projektu komersants SPRK vērsās 2020. gada 28. decembrī. SPRK izvērtēja iesniegtos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus un to pamatojumu, secinot, ka tarifi atbilst metodikai un ir pamatoti.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē.