No 1. decembra AS “Rēzeknes siltumtīkli” būs zemāks siltumenerģijas tarifs

Drukāt
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi zemākus AS “Rēzeknes siltumtīkli” siltumenerģijas tarifus. Siltumenerģijas tarifs Rēzeknē no 1. decembra būs par 4,9% jeb 2,57 EUR/MWh zemāks – 49,57 EUR/MWh (bez PVN).

Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties lietotājiem nodotajam siltumenerģijas apjomam, kad šogad ir būtiski pieaudzis un iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumam.

SPRK nolēma arī piešķirt AS “Rēzeknes siltumtīkli” atļauju pašai noteikt siltumenerģijas pakalpojumu tarifus kurināmā cenas un iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņu gadījumā. Tas nozīmē, ja kurināmā vai iepirktā siltumenerģijas cena būs zemāka par to, kas iekļauta tarifā, komersantam pie nemainīga kurināmā patēriņa apjoma ir pienākums noteikt zemāku tarifu.

Kopumā SPRK ir izsniegusi 19 šādas atļaujas regulētiem siltumenerģijas komersantiem, kas veido aptuveni 30% no kopējā regulēto siltumenerģijas komersantu skaita Latvijā, kas izmanto šādu pieeju.

Tarifu projektu AS “Rēzeknes siltumtīkli” iesniedza SPRK šā gada 22. aprīlī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto dokumentāciju, secināja, ka tarifu projektā tarifi ir aprēķināti atbilstoši metodikai un to veidojošās izmaksas ir pamatotas.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē.