No 1. aprīļa AS “Rēzeknes siltumtīkli” jauni siltumenerģijas ražošanas tarifi

Drukāt
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunus siltumenerģijas ražošanas tarifus AS “Rēzeknes siltumtīkli”. Tarifi katrā komersantam piederošā koģenerācijas stacijā ir atšķirīgi.

Siltumenerģijas ražošanas tarifs AS “Rēzeknes siltumtīkli” koģenerācijas stacijā Rīgas un N. Rancāna ielā šogad no 1. aprīļa būs 37,07 EUR/MWh, kamēr ražošanas tarifs Atbrīvošanas alejā – 39,67 EUR/MWh. Minētie tarifi nav gala tarifi lietotājiem.

Tarifu projekta izvērtēšanas gaitā kopējās siltumenerģijas ražošanas izmaksas samazinātas par teju 970 tūkst. EUR.

Izvērtēšanas gaitā SPRK vairākkārtīgi komersantam pieprasīja papildu informāciju par tarifu projektā iekļautajām izmaksām, kā arī tika iesniegti tarifu projektu precizējumi. Neskatoties uz SPRK panākto izmaksu samazinājumu izvērtēšanas gaitā, siltumenerģijas ražošanas tarifs koģenerācijas stacijā Rīgas un N. Rancāna ielā ir par 11,4% jeb 3,79 EUR/MWh augstāks salīdzinājumā ar esošo – 2013. gadā SPRK apstiprināto. Savukārt ražošanas tarifs koģenerācijas stacijā Atbrīvošanas alejā ir par 0,5% jeb 0,21 EUR/MWh lielāks salīdzinājumā ar piemēroto tarifu.

Tarifu pieaugumu būtiski ietekmēja straujš plānoto ieņēmumu kritums par pārdoto elektroenerģiju – vairāk nekā 35% apmērā.

“Šo ieņēmumu samazinājumu no pārdotās elektroenerģijas obligātā iepirkuma ietvaros, ietekmējis elektroenerģijas cenas samazinājums, kas savukārt saistīts ar iepirktās dabasgāzes cenas lejupslīdi tirgū. Skatoties plašāk, valsts atbalsta samazināšanās koģenerācijas stacijām, rosina nozares pārmaiņas. Tāpēc komersantiem ne tikai laicīgi jāplāno tehnoloģiju nomaiņa, bet arī jāmeklē darbības optimizācijas veidi. Šajā saistībā SPRK novērtē AS “Rēzeknes siltumtīkli” darbu pie jaunas biomasas siltuma ražotnes, izmantojot Eiropas fondu piedāvātās iespējas, kā arī aktīvi meklē veidus turpmākai izmaksu samazināšanai pēc valsts atbalsta pārtraukšanas,” skaidro SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

Apstiprinot jaunos ražošanas tarifus, SPRK vienlaikus nolēma piešķirt AS “Rēzeknes siltumtīkli” atļauju pašai noteikt saražotās siltumenerģijas tarifus kurināmā un pārdotās elektroenerģijas cenas izmaiņu gadījumā.