Līvānos no 1. septembra jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

Drukāt
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. Jaunos tarifus komersants piemēros Līvānu pilsētā, un tie stāsies spēkā šogad 1. septembrī.

Ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,11 EUR/m³ (bez PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,30 EUR/m3 (bez PVN). Kopējā maksa par ūdenssaimniecības pakalpojumu veidos 2,41 EUR/m3 (bez PVN) līdzšinējo 1,90 EUR/m3 (bez PVN) vietā.

Jau 2017. gadā ir uzsākta Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēto ūdenssaimniecības attīstības projekta īstenošana, kas pilnībā tiks pabeigta 2022. gadā. Kopējās projekta izmaksas veido 3,9 milj. EUR, no kuriem 600 tūkst. EUR lielas izmaksas sedz komersants no saviem līdzekļiem. Projekta ietvaros plānots ierīkot jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas, kanalizācijas inženiertīklus, kā arī veikt daļu no to pārbūves.

“Lai nodrošinātu pilnīgu ūdenssaimniecības sistēmu uzlabošanu Līvānu pilsētas iedzīvotājiem, saņemot arvien kvalitatīvāku dzeramā ūdens piegādi, komersants ir uzsācis veikt nozīmīgus ieguldījumus arī jaunu ūdensapgādes inženiertīklu izbūvē. Kopējais ieguldījumu apmērs no komersanta līdzekļiem veido 1,83 milj. EUR. Pašlaik jauni ūdensapgādes inženiertīkli ir ierīkoti jau 17,7 km garumā. Tas arī galvenokārt bijis par iemeslu tarifu pieaugumam,” stāsta SPRK Ūdenssaimniecības pakalpojumu nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Ieva Rozentāle.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu SPRK izvērtēšanai SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” iesniedza šogad 9. aprīlī un paziņojumu par to publicēja Līvānu pašvaldības tīmekļvietnē, kā arī portālā “Latvijas Vēstnesis”. SPRK, izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti, lai segtu komersanta esošās ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, SPRK var ierosināt tarifu pārskatīšanu, vai atcelt šo lēmumu. Plašāk ar ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK interaktīvajā kartē!