Jūrmalā no aprīļa siltumenerģijas tarifs būs par 10% zemāks

Drukāt
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA “Jūrmalas siltums” jaunus siltumenerģijas tarifus. Šogad no 1. aprīļa tarifs būs par 10% zemāks – 44,78 EUR/MWh (bez PVN) nekā pašlaik esošais tarifs. To piemēros siltumenerģijas lietotājiem Jūrmalas pilsētā.

Jaunais siltumenerģijas tarifs 44,78 EUR/MWh (bez PVN) būs spēkā līdz 2022. gada 31. martam. Savukārt no 2022. gada 1. aprīļa tarifs būs 49,18 EUR/MWh (bez PVN), kas joprojām būs zemāks par pašreiz februārī piemēroto tarifu – 49,83 EUR/MWh (bez PVN).

Sākotnēji SIA “Jūrmalas siltums” bija plānojusi piemērot siltumenerģijas tarifu no 1. aprīļa – 46,81 EUR/MWh. Tomēr izvērtēšanas gaitā SPRK vairākkārtīgi uzņēmumam pieprasīja sniegt papildu precizējumus par tarifu projektā iekļautajām izmaksām. Tā rezultātā siltumenerģijas tarifs samazinājies par 2,03 EUR/MWh jeb 4,3%, salīdzinot ar komersanta plānoto tarifu. Izmaksu samazinājums gūts, pateicoties elektroenerģijas izmaksu samazinājumam, darba samaksas, kā arī iekārtu remontu izmaksu samazinājuma rezultātā.

Siltumenerģijas tarifs no 1. aprīļa ir zemāks, jo uzņēmums guvis neparedzētos ieņēmumus laikā no 2019. gada februāra līdz 2020. gada decembrim, neiepērkot siltumenerģiju, bet visu apjomu saražojot pašam. Tā rezultātā neparedzētie ieņēmumi, kas gūti, samazina lietotājiem siltumenerģijas tarifu uz turpmākajiem 12 mēnešiem.

SPRK padome arī nolēma piešķirt AS “Jūrmalas siltums” atļauju pašai noteikt siltumenerģijas tarifus, ja mainās kurināmā (dabasgāzes un šķeldas) cena. Tas nozīmē, ja kurināmā cena būs zemāka par to, kas iekļauta tarifā, uzņēmumam ir pienākums noteikt zemāku tarifu.

Ar jaunu tarifu projektu uzņēmums SPRK vērsās 2020. gada 10. jūlijā, jo pārtraucis iepirkt siltumenerģiju no līdzšinējā siltumenerģijas ražotāja, tā vietā ražošanas procesu SIA “Jūrmalas siltums” nodrošinot pašai.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē.