Jūnijā AS “Olaines ūdens un siltums” būs zemākais tarifs starp lielākajām Latvijas pilsētām

Drukāt
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunas izmaiņas AS “Olaines ūdens un siltums” siltumenerģijas tarifos. No 1. jūnija siltumenerģijas tarifs būs par 9,1% jeb 4,35 EUR/MWh zemāks – 43,39 EUR/MWh (bez PVN).

Šogad 9.aprīlī AS “Olaines ūdens un siltums” tika apstiprināts siltumenerģijas tarifs – 47,74 EUR/MWh (bez PVN), kam būtu bijis jāstājas spēkā 1. jūnijā. Pateicoties dabasgāzes cenas un iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumam, siltumenerģijas tarifs būtiski samazināts vēl pirms jauno tarifu spēkā stāšanās.

Jaunais tarifs – 43,39 EUR/MWh būs zemāks par 2014. gada apstiprināto tarifu – 46,45 EUR/MWh (bez PVN), kas ir šobrīd spēkā līdz šā gada 30. maijam. Tā rezultātā Olaine ierindosies 1. vietā starp Latvijas 30 pilsētām ar zemāko tarifu.

“Šī unikālā situācija, kad tarifs tiek samazināts vēl pirms tā spēkā stāšanās, saistāma ar dinamisko kurināmā tirgus situāciju. Siltumapgādes izmaksas ir lielā mērā atkarīgas no kurināmā cenas vai iepirktās siltumenerģijas izmaksām, ko apliecina arī šis gadījums. Kurināmā cenas samazinās, līdz ar to komersantam piešķirtā atļauja, ko SPRK izdeva aprīlī, dod iespēju koriģēt tarifu aktuālajai situācijai, kā rezultātā nodrošinot izmaksu ietaupījumu lietotāju rēķinos,” stāsta SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

Paziņojumu par noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem AS “Olaines ūdens un siltums” iesniedza SPRK šā gada 30. aprīlī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē.