Izsludināta publiskā konsultācija par izmaiņām IIAS lietošanā

Drukāt
Atkritumu apglabāšana,
Siltumenerģija,
Elektroniskie sakari,
Elektroenerģija,
Dabasgāze,
Pasts,
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) no 2020.gada 1.februāra plāno ieviest izmaiņas Komersanta informācijas ievades un apstrādes sistēmas (IIAS) lietošanas noteikumos. Ceturtdien, 21.novemrī, izsludināta publiskā konsultācija komersantiem.

“Komersanta informācijas ievades un apstrādes sistēmas noteikumi pieņemti 2016.gadā, kad arī tika ieviests IIAS. Kopš IIAS izveides sistēmā regulāri tiek veiktas izmaiņas un uzlabojumi, panākot ērtāku un ātrāku informācijas apriti komersantiem ar regulatoru. Lai uzlabojumi atbilstu arī normatīvajiem aktiem un komersantiem noteiktajiem pienākumiem, esam izstrādājuši precizēto IIAS lietošanas noteikumu projektu,” skaidro SPRK Juridiskā departamenta pārstāve Diāna Kibelko-Garbuzova.

Piedāvātajā noteikumu projektā precizēti pieejas tiesību saņemšanas un lietošanas nosacījumi komersantam, IIAS lietotāju statusi, paplašinātas un precizētas IIAS Saziņas rīka izmantošanas iespējas, kā arī veikti dažādi tehniski labojumi. Ar dokumentu iespējams iepazīties SPRK mājaslapā: http://bit.ly/37u0UwI.

Komersantiem līdz 2019.gada 23.decembrim ir iespēja izteikt savus priekšlikumus un komentārus par izstrādāto noteikumu projektu, rakstot uz sprk@sprk.gov.lv. 

Atbilstoši likumam “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” SPRK nosaka kārtību, kādā sabiedrisko pakalpojumu sniedzējs iesniedz informāciju SPRK. Saskaņā ar 2017.gada SPRK padomes lēmumu par Informācijas iesniegšanas vispārīgajiem noteikumiem komersanti informāciju iesniedz SPRK elektroniskā veidā, izmantojot regulatora pārziņā esošu rīku – Komersanta informācijas ievades un apstrādes sistēmu jeb IIAS.

IIAS ir SPRK izstrādāts rīks, kas ir drošs un ērts veids, kā regulētajiem komersantiem iesniegt normatīvajos aktos noteikto informāciju – atskaites un dokumentus – un sazināties ar SPRK. IIAS nodrošina arī iesniegtās informācijas uzglabāšanu un analītisko apstrādi.

Kopš 2016.gada līdz šī gada 20.novembrim sistēmā iesniegti vairāk nekā 26 tūkstoši dokumentu, no kuriem 5942 šogad. Kopumā sistēmā šobrīd reģistrēti 946 lietotāji, kas pārstāv SPRK regulētos komersantus. No SPRK regulētajiem komersantiem IIAS neizmanto vien 30. 

Plašāka informācija par IIAS un tā lietošanas tiesību pieprasīšanu pieejama SPRK mājaslapā: https://www.sprk.gov.lv/content/iias.