Izsludināta konsultācija par grozījumiem Informācijas iesniegšanas noteikumos enerģētikas nozarē

Drukāt
Siltumenerģija,
Elektroenerģija,
Dabasgāze

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir izsludinājusi konsultāciju par grozījumiem Informācijas iesniegšanas noteikumos enerģētikas nozarē. Grozījumu mērķis ir aktualizēt SPRK funkciju īstenošanai nozīmīgo informāciju.

SPRK paredz veikt precizējumus un papildinājumus Informācijas iesniegšanas noteikumos enerģētikas nozarē, ņemot vērā virkni pērn pieņemto izmaiņu normatīvajos aktos. Vienlaikus Noteikumu grozījumi nepieciešami, jo savu darbību no 1. janvāra uzsācis vienotais dabasgāzes tirgus. Izmaiņas attieksies uz energoapgādes komersantiem elektroenerģijas, dabasgāzes un siltumenerģijas nozarēs.

“Attīstības ziņā tik dinamiskā vidē kā enerģētika, ir tikai likumsakarīgi, ka pārskatām komersantiem iesniedzamo informāciju. Ejot kopsolī ar aktuālajām tendencēm, nodrošinām sev iespēju savlaicīgi reaģēt uz tirgus indikācijām. Vienlaikus rodam risinājumus, kā samazināt komersantiem iesniedzamās informācijas apjomu, atsakoties no tās informācijas, kas zaudējusi kādreizējo aktualitāti,” norāda SPRK Tirgus uzraudzības nodaļas vadītājs Jānis Negribs.

Ar konsultācijas dokumentu iespējams iepazīties SPRK mājaslapā: http://ejuz.lv/6bmt. Priekšlikumus un komentārus par grozījumu projektu lūdzam iesniegt līdz 2020.gada 14. februārim, sūtot tos uz sprk@sprk.gov.lv.

! Komersantu ērtībai: konsultācijas dokumenta noslēdzošajā pielikumā ietverta tabula ar uzskatāmām atzīmēm, kurus noteikumu pielikumus skar grozījumi un kuri paliek bez izmaiņām.

Grozījumu projekta plānotais spēkā stāšanās laiks – 2020.gada 16.marts.