Ikšķilē un Tīnūžu pagastā gaidāmi jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi; SPRK aicina paust viedokli

Drukāt
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saņēmusi un sākusi izvērtēt SIA “Ikšķiles māja” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. Jaunie tarifi Ikšķilē un Tīnūžu pagastā varētu stāties spēkā š.g. rudenī.

SIA “Ikšķiles māja” apstiprināšanai SPRK š.g. iesniegusi ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 1,16 EUR/m3 un kanalizācijas pakalpojumu tarifu – 1,83 EUR/m3. Salīdzinot ar spēkā esošajiem, SPRK 2013.gadā apstiprinātajiem tarifiem, ūdensapgādes pakalpojumu tarifu plānots palielināt par 0,28 eiro, bet kanalizācijas – par 0,61 eiro. Norādītie tarifi ir bez pievienotās vērtības nodokļa.

SIA “Ikšķiles māja” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu pārskatīšana saistīta ar to, ka kopš spēkā esošo tarifu apstiprināšanas uzņēmums ir realizējis četrus ūdenssaimniecības attīstības projektus – “Ikšķiles ūdenssaimniecības attīstības II kārta”, “Ūdensapgādes tīklu izbūve Jāņa Kugas un Ābolu ielās, Ikšķilē, Ikšķiles novadā”, “Sadzīves kanalizācijas tīklu un sūkņu stacijas izbūve Pētera ielā, Ikšķilē, Ikšķiles novadā”, “Sadzīves kanalizācijas tīklu un sūkņu stacijas izbūve Līvciema ielā Ikšķilē, Ikšķiles novadā” –, ir pieaudzis apkalpojamo inženiertīklu kopgarums un kanalizācijas sūkņu staciju skaits, kā arī būtiski pieaugušas elektroenerģijas, degvielas, materiālu un pakalpojumu cenas.

SIA “Ikšķiles māja” reģistrēta 2011.gadā, tās 100% kapitāldaļu turētāja ir Ogres novada pašvaldība.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt konstruktīvus priekšlikumus un ieteikumus SPRK ([email protected], 67097200) vai SIA “Ikšķiles māja” (27333124, [email protected] vai klātienē SIA “Ikšķiles māja”, iepriekš sazinoties). Ar tarifu projekta kopsavilkumu iespējams iepazīties SPRK tīmekļvietnē, kā arī pārskatāmākā veidā – SPRK interaktīvajā infografikā.

Kopējais tarifu projekta izvērtēšanas un lēmuma pieņemšanas laiks ir līdz 120 dienām. Ja izvērtēšanas gaitā ir nepieciešams saņemt no komersanta papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz to iesniegt. Brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad komersants informāciju ir iesniedzis SPRK. Izvērtēšanas laikā SPRK pārbauda izmaksas, kas iekļautas tarifu projektā, un pārliecinās, lai ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi ir tehnoloģiski un ekonomiski pamatoti. Līdz ar to komersanta aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts SPRK izvērtēšanas laikā var mainīties.

Kopumā (uz 05.07.22.) SPRK vērtēšanā ir desmit ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekti. Par tiem vairāk iespējams uzzināt SPRK iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu interaktīvajā kartē.

Papildus SPRK aicina iepazīties ar interaktīvo materiālu “Par ko maksā ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotāji?”.