Darbu sāk jaunā SPRK padome; to vadīs Alda Ozola

Drukāt
Atkritumu apglabāšana,
Depozīta sistēma,
Siltumenerģija,
Elektroniskie sakari,
Elektroenerģija,
Dabasgāze,
Pasts,
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) darbu turpmāk vadīs SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola un četri padomes locekļi – Rota Šņuka, Anna Upena, Intars Birziņš un Imants Mantiņš. SPRK padomei pilnvaru termiņš sākas no šā gada 2. jūlija.

“Regulējamās nozares ne vien Latvijā, bet arī Eiropā atrodas pārmaiņu priekšā, ko būtiski ietekmē Eiropas zaļā kursa virzība. Tuvā nākotnē paredzamas izmaiņas elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanā, aprites ekonomikā un sadzīves atkritumu apsaimniekošanas jomā. Viennozīmīgi darbs turpmākos septiņus gadus būs izaicinājumiem bagāts, meklējot balansu starp tautsaimniecības, patērētāju un komersantu interesēm. Taču vienlaikus mums ir jāturpina attīstība un kompetences stiprināšana, ko apliecina šobrīd pozitīvi novērtētais SPRK tēls sabiedrībā,” stāsta SPRK vadītāja Alda Ozola.

A. Ozola SPRK priekšsēdētājas amatā ievēlēta līdz 2028. gada 2. jūlijam. Savukārt R. Šņuka un I. Birziņš padomes locekļa pienākumus pildīs turpmākos sešus gadus, bet A. Upenai un I. Mantiņam termiņš padomes locekļu amatā būs pieci gadi.

SPRK priekšsēdētāja A. Ozola kopš 2013. gada pildījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieces pienākumus. Pirms tam bijusi vairāku Latvijas vides nevalstisko organizāciju vadītāja, kā arī plaši darbojusies starptautiskajā arēnā. A. Ozola ir ieguvusi maģistra grādu vides zinātnē, kā arī sociālo zinātņu maģistra grādu ekonomikā.

I. Birziņš, R. Šņuka un I. Mantiņš SPRK padomē strādājuši kopš 2016. gada. Birziņš pirms darba SPRK strādājis Konkurences padomē un Valsts ieņēmumu dienestā, savukārt Šņuka – AS "Rīgas Siltums" un Ekonomikas ministrijā, bet Mantiņš sniedzis konsultācijas biznesa vadībā un investīciju jautājumos un bijis VAS "Latvijas Pasts" valdes loceklis.

Savukārt A. Upena līdz izvirzīšanai SPRK padomes locekļa amatam bijusi biedrības "Latvijas Būvuzņēmēju partnerība" vadītājas vietniece, strādājusi Ekonomikas ministrijā un Latvijas Republikas Patstāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā.

Minētos kandidātus SPRK padomes amatā Saeima apstiprināja šā gada 16. jūnijā. Par kandidatūrām Saeima lēma pēc tam, kad tās apstiprināšanai amatā izvirzīja Ministru kabinets. Kandidāti tika izvēlēti konkursā, ko rīkoja Valsts kanceleja. Konkursa norise notika trijās kārtās.