Aicina paust viedokli par gaidāmajiem SIA “Valmieras ūdens” ūdenssaimniecības tarifiem

Drukāt
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saņēmusi izvērtēšanai SIA “Valmieras ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. SPRK uzsāk tarifu projektu izmaksu vērtēšanu. Tarifus plānots piemērot no 2022. gada 1. janvāra.

SIA “Valmieras ūdens” plāno piemērot ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu – 2,27 EUR/m3 (bez PVN) Valmieras pilsētā, kā arī Viesturos, Valmiermuižā un Kocēnu pagastā. Pašlaik šajās teritorijās uzņēmums piemēro pirms 11 gadiem apstiprināto tarifu – 1,96 EUR/m3.

Tarifa pieaugumu ietekmē uzņēmuma ieguldījumi pamatlīdzekļos. Daļu no finansējuma sedz pats komersants, bet daļu realizē ar Eiropas Kohēzijas fonda līdzfinansējumu. Finansiālie līdzekļi galvenokārt izmantoti pārbūvējot un ierīkojot jaunus ūdensapgādes inženiertīklus kopumā 46 km garumā un kanalizācijas inženiertīklus 40 km garumā.

Vienlaikus 11 gadu laikā valstī ir pieaugušas sociālā, akcīzes, transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa likmes u.c. Tikpat nozīmīgas izmaiņas notikušas ar elektroenerģijas iegādes cenu, sadales pakalpojuma izmaksām, materiālu izmaksām u.c.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus SPRK, kā arī SIA “Valmieras ūdens”. Priekšlikumus, ieteikumus par tarifu projekti aicināti rakstīt uz sprk@sprk.gov.lv vai valmieras.udens@valmierasudens.lv.

Ja ūdenssaimniecības pakalpojumu apjoms kādā no ūdenssaimniecības pakalpojumu veidiem (ūdens ražošana un piegāde, notekūdeņu savākšana vai to attīrīšana) sasniedz regulēšanas slieksni – 100 000 m3 gadā, uzņēmums pakalpojumu sniedz par regulētu tarifu, ko apstiprina SPRK. Tarifu aprēķinu uzņēmums veic pēc SPRK noteiktas metodikas, kas nosaka kārtību, kādā tie tiek aprēķināti.

Uzņēmuma aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts SPRK izvērtēšanas laikā var mainīties. SPRK uzdevums ir rūpīgi pārbaudīt izmaksas, kas iekļautas tarifu projektos un pārliecināties, lai tarifos ir iekļautas ekonomiski pamatotas izmaksas. Tas nozīmē, ka apstiprinātie tarifi var atšķirties no tā, ko sākotnēji uzņēmums ir plānojis.

Kopējā tarifu projektu izvērtēšana un lēmumu pieņemšana notiek 120 dienas. Ja tās gaitā ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju par tarifu projektiem, SPRK lūdz to iesniegt. Tajā brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projektu izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad uzņēmums informāciju ir iesniedzis SPRK.

Plašāk ar tarifu projektu kopsavilkumu aicinām iepazīties SPRK mājaslapā, kā arī papildus interaktīvā veidā – SPRK infografikā.