Aicina Brocēnu pilsētas iedzīvotājus paust viedokli par gaidāmajiem ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem

Drukāt
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) ir iesniegts izvērtēšanai SIA “Brocēnu siltums” ūdenssaimniecības tarifa projekts. Apstiprināšanai iesniegts kopējais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs 2,32 EUR/m3 (bez PVN) apmērā.

Kopējo maksu veidos ūdensapgādes pakalpojumu tarifs – 0,95 EUR/m3 (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifs 1,37 EUR/m3 (bez PVN). Uzņēmuma piedāvātais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs varētu stāties spēkā 2021. gada 1. novembrī. Jaunos tarifus plānots piemērot Brocēnu novadā.

“Aicinām Brocēnu pilsētas iedzīvotājus, kuri izmanto SIA “Brocēnu Siltums” pakalpojumus, iesaistīties, iepazīstoties ar tarifa projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus, kā arī komentārus. Tos var sniegt gan mums, gan uzņēmumam,” norāda SPRK Ūdenssaimniecības nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Ieva Rozentāle.

Pašlaik SIA “Brocēnu siltums” piemēro pirms 11 gadiem apstiprinātos Liepājas pilsētas sabiedrisko pakalpojumu Regulatora tarifus. Šobrīd kopējā maksa par ūdenssaimniecības pakalpojumu veido – 1,87 EUR/m3 (bez PVN). Šo 11 gadu laikā uzņēmuma izmaksas būtiski mainījušās – palielinājušās personāla izmaksas, elektroenerģijas izmaksas un kurināmā izmaksas, kā arī pārējās saimnieciskās darbības izmaksas u.c.

“Tarifu projekta izvērtēšanas gaitā mums ir jāpārliecinās par izmaksu ekonomisko pamatotību un nepieciešamības gadījumā lūgsim arī uzņēmumam sniegt papildu pamatojumu par tarifu projektā iekļautajām izmaksām. Līdz ar to uzņēmuma aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts SPRK izvērtēšanas laikā var mainīties. Tas nozīmē, ka apstiprinātais tarifs var atšķirties no tā, ko sākotnēji iesniedzis uzņēmums,” skaidro SPRK pārstāve.

Ar jaunu tarifu projektu uzņēmums vērsās SPRK saistībā ar ūdenssaimniecības pakalpojuma sniegšanas izmaksu pieaugumu.

Priekšlikumi un ieteikumi par tarifu projektu ir iesniedzami, rakstot uz sprk@sprk.gov.lv vai SIA "Brocēnu siltums" e-pastu: ingus@brocenusiltums.lv.

Tarifu projekta izvērtēšana notiek 90 dienas un lēmuma pieņemšana – 30 dienu laikā pēc izvērtēšanas noslēgšanās. Ja izvērtēšanas gaitā, SPRK ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz tos iesniegt. Tajā brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad komersants informāciju ir iesniedzis SPRK.

Plašāk ar tarifa projekta kopsavilkumu aicinām iepazīties SPRK mājaslapā, kā arī papildus interaktīvā veidā – SPRK infografikā.