Jūnijā siltumenerģijas tarifi samazināsies vēl deviņās apdzīvotās vietās

Print
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un š.g. 18.maija padomes sēdē izskatījusi siltumenerģijas gala tarifus astoņiem siltumapgādes komersantiem. Jūnijā siltumenerģijas tarifi saistībā ar kurināmā cenu izmaiņām samazināsies arī Bauskā, Alūksnē, Piņķos, Jelgavā, Gulbenē, Ozolniekos, Olainē, Pārolainē un Strenčos. 

SIA “Bauskas siltums” siltumenerģijas tarifs 
Bauskā siltumenerģijas tarifs turpinās samazināties – no š.g. 1.jūnija siltumenerģijas tarifs būs vēl par 15% zemāks jeb 74,88 EUR/MWh, salīdzinot ar šobrīd piemēroto. Jau ziņots, ka nupat š.g. 1.maijā tarifs samazinājās par 20,7%. Tarifs no š.g. 1.jūnija samazināsies, pateicoties kurināmā (dabasgāze un šķelda) cenu samazinājumam. Visvairāk jeb 81% no kopējā siltumenerģijas apjoma komersants saražo, izmantojot šķeldu, bet 19% saražo ar dabasgāzi.

SIA “Alūksnes enerģija” siltumenerģijas tarifs
Alūksnē no š.g. 1.jūnija siltumenerģijas tarifs samazināsies par 7,7%, salīdzinot ar šobrīd piemēroto no š.g. 1.aprīļa, un būs 81,54 EUR/MWh. Tarifa izmaiņas saistītas ar kurināmā (šķelda un granulas) cenu samazinājumu. Visvairāk jeb 89% no kopējā siltumenerģijas apjoma komersants saražo, izmantojot šķeldu, bet 11% ar granulām.

SIA “BABĪTES SILTUMS” siltumenerģijas tarifs
Piņķos siltumenerģijas tarifs no š.g. 1.jūnija samazināsies par 47,1%, salīdzinot ar šobrīd piemēroto kopš š.g.1.februāra. Jaunais tarifs būs 101,45 EUR/MWh līdzšinējā 191,91 EUR/MWh vietā. Tarifa izmaiņas saistītas ar dabasgāzes iepirkuma cenas samazināšanos, konkursa kārtībā noslēdzot jaunu dabasgāzes piegādes līgumu.

SIA “Gren Jelgava” siltumenerģijas tarifs
Jelgavā siltumenerģijas tarifs turpinās samazināties arī no š.g. 1.jūnija. Salīdzinot ar šobrīd piemēroto, jaunais tarifs būs par 7,6% zemāks jeb 71,44 EUR/MWh. Tarifa izmaiņas saistītas ar iepirktās siltumenerģijas (no SIA “Gren Latvia” koģenerācijas stacijas, kas ražošanā izmanto šķeldu) izmaksu samazinājumu. Jau ziņots, ka no š.g. 1.maija tarifs samazinājās par 11,9%.

SIA “Gren Gulbene” siltumenerģijas tarifs
Arī Gulbenē no š.g. 1.jūnija turpinās samazināties siltumenerģijas tarifs. Jau ziņots, ka no š.g. 1.maija tarifs samazinājās par 5,9%. Salīdzinot ar šobrīd piemēroto kopš š.g. 1.maija, jaunais tarids no š.g. 1.jūnija samazināsies vēl par 14,2% un būs 76,00 EUR/MWh. Siltumenerģijas tarifa samazinājums saistīts ar zemāku šķeldas cenu, ko komersants pārskatījis brīdī, kad tirgū novērota šķeldas cenas lejupslīde. 

SIA “Ozolnieku KSDU” siltumenerģijas tarifs
Ozolniekos no š.g. 1.jūnija siltumenerģijas tarifs samazināsies par 19,6%, salīdzinot ar šobrīd piemēroto kopš š.g. 1.februāra. Līdz ar to jaunais tarifs būs 78,99 EUR/MWh. Ozolnieku ciemā siltumenerģijas ražošanai kā kurināmo komersants izmanto šķeldu (67,9% īpatsvars) un dabasgāzi (32,1% īpatsvars). Tarifa izmaiņas saistītas ar dabasgāzes iepirkuma cenas samazināšanos, konkursa kārtībā noslēdzot jaunu dabasgāzes piegādes līgumu.

AS “OLAINES ŪDENS UN SILTUMS” siltumenerģijas tarifs
Arī Olainē un Pārolainē siltumenerģijas tarifs turpina samazināties – no š.g. 2.jūnija tas samazināsies vēl par 2,2%, salīdzinot ar šobrīd piemēroto, un būs 84,55 EUR/MWh. Tarifs samazinājies kurināmā (dabasgāze) cenas un iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņu dēļ. Jau ziņots, ka no š.g. 5.maija tarifs samazinājās par 21,8%. 

SIA “XO Energy” siltumenerģijas tarifs
Strenčos no š.g. 10.jūnija siltumenerģijas tarifs samazināsies par 11,4%, salīdzinot ar šobrīd piemēroto kopš 2022.gada 15.oktobra. Līdz ar to jaunais tarifs būs 98,73 EUR/MWh. Tarifs samazinājies saistībā ar kurināmā (šķeldas) cenas izmaiņām.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu visi komersanti iesniedza laikā no š.g. 27.aprīļa līdz 8.maijam. SPRK, izvērtējot komersantu iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Jau ziņots, ka jūnijā tarifi samazināsies arī Ķekavā, Limbažos, Umurgas ciemā, Valmierā, Aizkrauklē, Jēkabpilī un Baložos, Daugavpilī, Rēzeknē, Ikšķilē, Saldū, kā arī Ezeres un Pampāļu ciemā.

Kopumā SPRK (uz 18.05.2023.) izskatīšanā ir vairāk nekā 30 pilno siltumapgādes tarifu projektu Latvijā. Ar aktuālajiem, šobrīd spēkā esošajiem siltumenerģijas tarifiem var iepazīties SPRK interaktīvajā tarifu tabulā pa reģioniem vai visiem vienkopus

Savukārt plašāk par atskatu uz 2022./2023.gada apkures sezonu SPRK sagatavotajā ziņā.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa.