SPRK aicina SIA “Inter RAO Latvia” klientus nekavēties ar jauna elektroenerģijas līguma slēgšanu

Print
Elektroenerģija

SIA “Inter RAO Latvia”, nespējot izpildīt elektroenerģijas Nord Pool biržas prasības, no š.g. 22.maija faktiski vairs nespēj nodrošināt elektroenerģijas tirdzniecības pakalpojumu lietotājiem. 35 juridiskie lietotāji, kuru izvēlētais elektroenerģijas tirgotājs bija SIA “Inter RAO Latvia”, elektroenerģiju šobrīd saņem pēdējās garantētās piegādes (PGP) ietvaros no SIA “TET”.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) vērš uzmanību – lai gan lietotājiem elektroenerģijas piegāde netiks pārtraukta, tomēr izmaksas par elektroenerģiju var palielināties.

“PGP mehānisms nodrošina to, ka lietotāji elektroenerģiju turpina saņemt arī apstākļos, kuros tirgotājs nespēj pildīt uzņemtās saistības, tomēr PGP būtu uzlūkojams kā pagaidu drošības risinājums. PGP nodrošināšana prasa papildu elastību plānošanā no pakalpojuma sniedzēja, līdz ar to PGP izmaksā dārgāk arī lietotājiem,” skaidro Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska, aicinot lietotājus nekavēties ar jauna elektroenerģijas tirdzniecības līguma noslēgšanu.

SPRK atzinīgi novērtē sadales sistēmas operatora AS “Sadales tīkls” gatavību iesaistīties lietotāju individuālā informēšanā par radušos situāciju un kārtību, kādā iespējama tirgotāja maiņa.