Baltijas un Polijas enerģētikas nozares regulatori aicina apturēt Krievijas dalību Enerģētikas regulatoru reģionālajā asociācijā

Print
Elektroenerģija,
Dabasgāze

Trešdien, 2.martā, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas valstu enerģētikas nozares regulatori kopīgā paziņojumā vērsušies pie Enerģētikas regulatoru reģionālās asociācijas (ERRA), aicinot apturēt tajā jebkādu Krievijas un tās ekspertu dalību. ERRA ir nozīmīga starptautiska organizācija, jo apvieno enerģētikas regulatorus no Eiropas, Āzijas, Āfrikas, Tuvajiem Austrumiem, Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas.

Kopīgo paziņojumu parakstījusi Igaunijas Competition Authority (ECA), Lietuvas National Energy Regulatory Council (NERC), Polijas Energy Regulatory Office (ERO) un Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

“Baltijas un Polijas regulējošo institūciju nostāja ir vienota – Krievijas agresija ir klajš starptautisko tiesību pārkāpums un rada draudus ne tikai Ukrainā un tās kaimiņvalstīs, bet arī visā pasaulē. Vienprātīgi iestājamies, ka ir stingri jānosoda Krievijas agresija un jāievieš visstingrākās iespējamās sankcijas, tostarp Krievijas izolācija no starptautiskās sadarbības,” komentējot kopīgo paziņojumu, norāda SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.

Kopš ERRA izveidošanas SPRK regulāri iesaistās ERRA pastāvīgajās darba grupās, konferencēs, semināros un apmācībās.

Enerģētikas regulatoru reģionālā asociācija (ERRA) ir starpinstitucionāla bezpeļņas organizācija, kas oficiāli reģistrēta 2001.gadā, bet pirmsākumi meklējami 1999.gadā. Tai ir būtiska loma enerģētikas nozares regulējuma pilnveidošanā ERRA biedru dalībvalstīs, kā arī tirgus attīstībā. ERRA biedri ir neatkarīgi regulatori, kam ir nepieciešamās pilnvaras, lai sekmētu energoregulatoru attīstību un pozitīvas pārmaiņas. Plašāk: https://erranet.org

Krieviju ERRA organizācijā pārstāv Federal Antimonopoly Service (FAS Russia).