Ar 1.februāri Rēzeknē siltumenerģijas tarifs būs par 13,2% zemāks

Print
Siltumenerģija

Ar šī gada 1.februāri spēkā stāsies jauns SIA “Rēzeknes siltumtīkli” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Līdz ar to siltumenerģijas tarifs Rēzeknē būs par 13,2% zemāks – 41,16 EUR/MWh.

Pēc SPRK regulēto komersantu aktuālajiem datiem gaidāmais siltumenerģijas tarifs Rēzeknē būs zemākais tarifs valstī.

Siltumenerģijas tarifa samazinājums ir saistīts ar zemākām pašu saražotās siltumenerģijas izmaksām. SIA “Rēzeknes siltumtīkli” koģenerācijas stacijās ražo gan siltumenerģiju, gan elektroenerģiju, ko pārdod obligātā iepirkuma (OI) ietvaros. Elektroenerģijas cena, par kādu SIA “Rēzeknes siltumtīkli” pārdod elektroenerģiju, ir palielinājusies, kā rezultātā ir pieauguši ieņēmumi, pateicoties kuriem komersantam ir bijusi iespēja samazināt siltumenerģijas izmaksas.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA “Rēzeknes siltumtīkli” iesniedza SPRK pērn 27.decembrī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Kopumā SPRK šobrīd izskatīšanā ir 14 siltumapgādes tarifu projekti Latvijā.

Plašāk ar siltumenerģijas tarifiem Latvijā aicinām iepazīties SPRK infografikā. Tīmekļvietnē publicēts arī janvāra siltumenerģijas apskats.