Rēzeknē no 1. marta siltumenerģijas tarifs samazināsies

Print
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA “Rēzeknes siltumtīkli” jaunus siltumenerģijas tarifus. Šogad martā siltumenerģijas tarifs būs par 0,5% zemāks – 49,32 EUR/MWh (bez PVN). Jaunais tarifs tiks piemērots lietotājiem Rēzeknē.

Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties kurināmā (koksaidu granulas) izmaksu samazinājumam aptuveni 20% apmērā. SIA “Rēzeknes siltumtīkli” ražošanas procesā izmanto gan koksaidu granulas, gan dabasgāzi, gan arī iepērk siltumenerģiju (96% no kopējā apjoma).

SPRK 2020.gadā piešķīrusi SIA “Rēzeknes siltumtīkli” atļauju pašai noteikt siltumenerģijas tarifus kurināmā cenu un iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņu gadījumā. Tas nozīmē, ja kurināmā cena vai iepirktās siltumenerģijas cena nākotnē būs vēl zemāka par to, kas iekļauta tarifā, komersantam pie nemainīga kurināmā patēriņa un iepirktās siltumenerģijas apjoma ir pienākums noteikt zemāku tarifu. Kopumā SPRK ir izsniegusi šādas atļaujas 19 regulētiem siltumapgādes komersantiem Latvijā, kas veido aptuveni 25% no kopējā regulēto siltumenerģijas komersantu skaita Latvijā, kas izmanto šādu pieeju.

SIA “Rēzeknes siltumtīkli” pašas noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas tarifu aprēķinu iesniedza SPRK 2021.gada 21.janvārī. SPRK izvērtēja iesniegtos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus un to pamatojumu, secinot, ka tarifi atbilst metodikai un ir pamatoti.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē.