Siguldas novadā no oktobra būs jauni ūdenssaimniecības tarifi

Print
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) 22.augustā apstiprinājusi jaunus SIA “SALTAVOTS” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No š.g. 1.oktobra ūdensapgādes pakalpojumu tarifs Siguldas novadā būs 1,05 EUR/m³ (bez PVN), savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,38 EUR/m³ (bez PVN). Izvērtēšanas gaitā kopējais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs samazināts par 0,04 EUR, salīdzinot ar sākotnēji iesniegto projektu.

Jaunie ūdenssaimniecības tarifi kopumā ir par 18,5% augstāki nekā šobrīd spēkā esošie, kas Regulatorā tika apstiprināti 2014.gadā.

“Kopumā ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksām Latvijā ir tendence pieaugt – komersanti veic ieguldījumus sistēmu pilnveidošanā, kas vērtējams pozitīvi. Tādejādi tiek uzlabota pakalpojuma kvalitāte un pieejamība, samazināti vides piesārņojuma riski. Tas, protams, prasa ievērojamus finanšu līdzekļus. Arī valstī kopumā pieaug izmaksas, kas ietekmē arī ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas, piemēram, vidējā alga, elektroenerģijas izmaksas, degvielas izmaksas un nodokļi,” kopējās tendences valstī skaidro Regulatora Ūdenssaimniecības un atkritumu apglabāšanas pakalpojumu departamenta direktore Agnese Kozlovska.

SIA “SALTAVOTS” š.g. 15.aprīlī Regulatorā iesniedza ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektu 1,10 EUR/m³ (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektu 1,37 EUR/m³ (bez PVN) apmērā. Regulators, veicot tarifu projekta izvērtējumu, uzņēmumam lūdza iesniegt papildu informāciju un skaidrojumus. SIA “SALTAVOTS” iesniedza tarifu veidojošo izmaksu pamatojošus dokumentus un precizējumus. Kā rezultātā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs tika aprēķināts 1,05 EUR/m³ (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifa projekts – 1,38 EUR/m³ (bez PVN).

Regulators, izvērtējot projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secinājis, ka jaunais tarifs ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA “SALTAVOTS” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas. Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.