Regulators apstiprina jaunus noteikumus pasta nozarē

Print
Pasts

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) apstiprinājusi noteikumus “Vispārējās atļaujas noteikumi pasta nozarē” (Noteikumi). Noteikumi paredz vairākas izmaiņas, kas attieksies uz pasta komersantiem.

Noteikumi paredz vienkāršot administratīvo pārkāpumu lietu izskatīšanas procesu. Līdz ar to šajos Noteikumos ir apvienoti līdz šim esoši divi Regulatora izdoti Noteikumi. Vispārējās atļaujas noteikumi pasta nozarē turpmāk ietvers Vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumu novēršanas noteikumos (Pārkāpuma noteikumi) noteiktās normas. Tas nozīmē, ka līdz ar šīm izmaiņām pārkāpuma procedūra tiks vienkāršota un būs saprotamāka. Vienlaikus tiek samazināts normatīvo aktu skaits, kas regulē vispārējās atļaujas nosacījumu ievērošanu pārkāpuma gadījumā.

Administratīvo pārkāpumu lietu izskatīšanas process būs skaidrāks, kā arī pasta komersantiem samazināsies administratīvais slogs. Vienkāršojot administratīvo pārkāpumu izskatīšanas procesu, pasta komersantiem būs jāiegulda mazāki administratīvie resursi vispārējās atļaujas nosacījumu ievērošanai.

Pirms Noteikumu apstiprināšanas, Regulators 2019. gada 25. janvārī izsludināja publisko konsultāciju, lai sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un citām ieinteresētajām pusēm būtu iespēja sniegt priekšlikumus un komentārus par sagatavoto Noteikumu projektu. Publiskās konsultācijas laikā par Noteikumu projektu tika saņemti priekšlikumi tikai no viena pasta komersanta AS “Latvijas Pasts”. Vienu priekšlikumu Regulators ņēma vērā, divus neņēma vērā.

Noteikumi stājas spēkā 2019. gada 15. aprīlī.