Aicina interesantus paust viedokli par SIA “RTO Elektrotīkli” gaidāmajiem elektroenerģijas sadales tarifiem

Drukāt
Elektroenerģija

Turpinot iesākto SIA “RTO Elektrotīkli” iesniegtā elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projekta vērtēšanu, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), piektdien, 2021.gada 16.aprīlī, plkst.10.00 rīko attālinātu uzklausīšanas sanāksmi, lai uzklausītu interesantu viedokļus.

Uzklausīšanas sanāksmē komersanta pilnvarotais pārstāvis iepazīstinās ar SIA “RTO Elektrotīkli” elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projektu. SIA “RTO Elektrotīkli” to SPRK iesniedza šogad 15.martā. Tarifu projekts iesniegts izvērtēšanai atbilstoši SPRK tarifu aprēķināšanas metodikai, kas paredz operatoram aprēķināt sadales sistēmas pakalpojumu tarifus regulatīvajam periodam no 2021.gada 1.jūlija līdz 2025.gada 31.decembrim.

Tarifu projektu veido fiksētā un mainīgā daļa. Plānots, ka sadales tarifa mainīgā daļa, kas atkarīga no patēriņa pieaugs, savukārt tarifa fiksētā daļa, kas atkarīga no pieslēguma jaudas, plānots saglabāt tādu pašu, kā šobrīd. Plānoto sadales tarifa pieaugumu SIA “RTO Elektrotīkli” skaidro ar to, ka dažādu apstākļu rezultātā būtiski samazinājusies tās tīklu noslodze.

Interesenti un mediju pārstāvji dalību attālinātā sanāksmē var pieteikt līdz šā gada 15.aprīlim (kontaktpersona Toms Vanags, tālr. 67873183, e-pasts toms.vanags@sprk.gov.lv).

Ikvienam sanāksmes dalībniekam būs iespēja uzdot jautājumus gan komersantam, gan SPRK pārstāvjiem, kā arī izteikt savus priekšlikumus par SIA “RTO Elektrotīkli” iesniegto elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projektu.

Uzklausīšanas sanāksmes gaita tiek fiksēta protokolā. Pēc priekšlikumu apkopošanas SPRK tos rūpīgi izvērtēs – gan tos, kas izteikti uzklausīšanas sanāksmes laikā, gan tos, kas saņemti rakstiski.

Interesenti ar SIA “RTO Elektrotīkli” iesniegto tarifu projekta kopsavilkumu var iepazīties SPRK mājaslapā.

Uzklausīšanas sanāksme notiek valsts valodā. Ja sanāksmes dalībniekam uzklausīšanas sanāksmes laikā ir nepieciešams lietot kādu svešvalodu, lūgums nodrošināt tulkojumu valsts valodā.