No 1.maija par 1,4% samazināsies siltumenerģijas tarifs Jēkabpilī

Drukāt
Siltumenerģija

Ar š.g. 1.maiju spēkā stāsies jauns SIA “Jēkabpils siltums” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Salīdzinot ar piemērojamo tarifu aprīlī, no maija tas būs par 1,4% zemāks – 68,36 EUR/MWh.

No š.g. 1.aprīļa Jēkabpilī spēkā esošais tarifs ir 69,35 EUR/MWh (līdz š.g. 30.aprīlim mājsaimniecību lietotājiem joprojām tiek piemērots valsts noteiktais maksimālais siltumenerģijas līmenis – 68,00 EUR/MWh).

Siltumenerģijas tarifa izmaiņas Jēkabpilī no 1.maija ietekmējis kurināmā (dabasgāzes) cenas samazinājums, izmainoties dabasgāzes piegādes līgumā noteiktajai mainīgajai dabasgāzes cenai.

Dabasgāzes piegādei SIA “Jēkabpils siltums” līgums noslēgts par mainīgu jeb biržas cenu, kas katru mēnesi ir atšķirīga. Tā rezultātā mainās arī dabasgāzes izmaksas komersantam, ļaujot arī pēc iespējas ātrāk reaģēt uz dabasgāzes cenas samazinājumu vairumtirgū.

SPRK skaidro, ka dabasgāzes cena biržā jeb dabasgāzes importa cena ietekmē dabasgāzes tirdzniecības gala cenu. Eiropas biržu cenu indeksus parasti izmanto dabasgāzes cenas referencei, slēdzot piegādes līgumus dabasgāzes importam Latvijā. Šāda dabasgāzes izcenošana ir ierasta prakse arī gāzes piegādēm mazumtirgū, piemēram, iegādājoties dabasgāzi siltumenerģijas ražošanai.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA “Jēkabpils siltums” iesniedza SPRK 2022.gada 17.martā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Plašāk ar siltumenerģijas tarifiem Latvijā aicinām iepazīties SPRK infografikā. Kopumā SPRK (uz 08.04.2022.) izskatīšanā ir 15 pilnie siltumapgādes tarifu projekti Latvijā.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.