No 1. marta Muceniekos būs jauns siltumenerģijas tarifs

Drukāt
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas SIA “Vilkme” siltumenerģijas tarifos. Mucenieku ciemā no šā gada 1. marta siltumenerģijas tarifs būs 49,02 EUR/MWh (bez PVN).

Jaunais siltumenerģijas tarifs būs par 2,61 EUR/MWh augstāks, salīdzinot ar janvārī piemēroto siltumenerģijas tarifu. SPRK, izvērtējot saņemto informāciju par tarifā iekļautajām izmaksām, secināja, ka siltumenerģijas tarifs jau šogad janvārī būtu bijis 49,02 EUR/MWh. Tomēr, pateicoties kompensācijas korekcijai par 2020. gada decembra mēnesi, tarifs šogad janvārī tika samazināts.

Līdz šim SIA “Vilkme” siltumenerģijas tarifus noteikusi atbilstoši piemērošanas kārtībai. Tas nozīmē katru mēnesi piemērot atšķirīgus siltumenerģijas tarifus atbilstoši aktuālajai dabasgāzes cenai konkrētajā mēnesī. No šā gada marta SIA “Vilkme” piemēros siltumenerģijas tarifus, izmantojot atļauju pašai noteikt siltumenerģijas tarifus. Tas nozīmē, ka siltumenerģijas tarifi mainīsies brīdī, kad SIA “Vilkme” noslēgs jaunu dabasgāzes līgumu ar jaunu iepirktās dabasgāzes cenu.

“Līdz ar situāciju dabasgāzes tirgū, kad vērojams straujš tās pieaugums līdz pat 19,75 EUR/MWh, salīdzinot ar 2020. gada janvāra cenu – 11,59 EUR/MWh, tas būtiski ietekmē arī siltumapgādes komersantu siltumenerģijas izmaksas, līdz ar to arī tarifu. Šobrīd tendences rāda, ka dabasgāzes cena turpina saglabāties salīdzinoši augstā līmenī. Šajā tirgus situācijā piemērošanas kārtība nav efektīvākais risinājums, jo siltumenerģijas tarifi atbilstoši aktuālajai dabasgāzes cenai katru mēnesi mainītos,” stāsta SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

Tarifu aprēķinu par noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem SIA “Vilkme” iesniedza SPRK šā gada 20. janvārī un 22. janvārī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai. Kopš 2020. gada 1. februāra notikusi SIA “Ciemats” reorganizācija, kā rezultātā SIA “Vilkme” pievienojusi savai darbībai līdzšinējo siltumapgādes komersantu SIA “Ciemats”, pārņemot tiesības un citas ar komersantu saistītas saistības.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē.